Masaryk se na nás dívá

4.11.2018

Důstojná oslava 100 let republiky v Praze 6

Masaryk se na nás dívá

   Za poslední měsíc jsme toho v Praze 6 hodně stihli. Podařilo se nám v uskupení KLID (koalice TOP 09 a KDU-ČSL) vyhrát volby a společně s ODS a STAN jsme uzavřeli koaliční smlouvu. Dohromady máme 27 hlasů ve 45 členném zastupitelstvu. „Výsledek voleb jasně ukázal směr, jakým se Praha 6 má vydat. Jsem rád, že jsme se dohodli na společném postupu, protože Praha 6 tak bude klidná a bude držet slovo, abychom ji mohli opravdu milovat,“ říká starosta Ondřej Kolář /TOP 09/. „Tento trojblok teď pod mým vedením začne jednat i s Piráty, protože je to strana, která získala třetí nejvyšší počet hlasů, a je proto vhodné s nimi hovor o věcech budoucích vést. Tomuto hovoru se nebráním, protože pro mě samotného je otevřenost a participace jedno z hlavních témat, které budu v rámci nové rady v tomto volebním období velmi důrazně prosazovat,“ dodává Kolář.

"Držíme slovo. V květnu jsme slíbili, že pokud koalice KLID, tedy TOP 09 a lidovci, zvítězí ve volbách, podpoříme na starostu Ondřeje Koláře. Naším primárním zájmem je, aby rada městské části – na rozdíl od předešlého období - táhla za jeden provaz, byla maximálně transparentní a protikorupční," konstatuje místostarosta Jan Lacina, lídr STAN v letošních volbách v Praze 6.

„Jsem rád, že se spolu v koalici s TOP 09 a dalšími partnery ODS a STAN můžeme podílet na odpovědnosti při dalším zvelebování Prahy 6,“ uzavírá Marián Hošek /KDU-ČSL/, místopředseda krajské organizace Praha.

Ustavující zastupitelstvo čeká Prahu 6 v listopadu. Tam bude zvolen nový starosta, místostarostové a radní. Strany, které dnes uzavřely dohodu, tak mají tři týdny na doladění společných průsečíků, na kterých následně vyroste programové prohlášení. S tím poté předstoupí před zastupitele. Detaily programového prohlášení se budou teprve dolaďovat, základní principy budou vycházet z dnes uzavřené dohody o další spolupráci. Předsedou zastupitelského klubu KLIDu byl zvolen Ondřej Dušek. 

   Přesně v duchu uzavřené dohody o spolupráci naši zástupci podepsali i smlouvu koaliční. V budoucí koalici tedy bude TOP 09 a KDU-ČSL (KLID), ODS a STAN. Podle koaliční smlouvy zůstává starostou Ondřej Kolář, starosta Prahy 6, pozice statutárního místostarosty připadne Jakubovi Stárkovi, místostarosty budou Jan Lacina, Jaromir Vaculik a Jiří Lála. V 45členném zastupitelstvu mají strany koalice pohodlnou většinu 27 zastupitelů.

Majetek bude mít na pražském magistrátu na starosti náš člen a budoucí  radní Jan Chabr (TOP 09). 

   V rámci oslav 100. výročí založení Československé republiky, byla na Bachmačském náměstí za účasti pana senátora Jiřího Růžičky odhalena socha prvního prezidenta T. G. Masaryka️.  Jedním z vrcholů oslav 100. výročí vzniku samostatného československého státu byla  slavnostní vojenská přehlídka, která se uskutečnila v neděli 28. 10. od 14 do 15 hodin na Evropské třídě. Přehlídky se zúčastnilo více než 2000 osob s 200 kusy techniky. Po vojenské přehlídce proběhl hudební program na Dejvické třídě. Celý den prakticky neustále pršelo a snad nám a dalším generacím v České republice přinese déšť na dalších 100 let štěstí.