Pospíšil: Svoboda a demokracie nebyla od roku 89 zpochybňována tak jako nyní

18.11.2019

TOP 09 Praha si připomněla 30. výročí sametové revoluce pochodem od srdce na náměstí Václava Havla k Národní třídě, kde u pamětní desky politici a podporovatelé TOP 09 Praha zapálili svíčky a položili květiny. 

Pospíšil: Svoboda a demokracie nebyla od roku 89 zpochybňována tak jako nyní

TOP 09 Praha si připomněla 30. výročí sametové revoluce pochodem od srdce na náměstí Václava Havla k Národní třídě, kde u pamětní desky politici a podporovatelé TOP 09 zapálili svíčky a položili květiny. 

Pochodu se účastnili přední představitelé TOP 09, včetně pražského předsedy Jiřího Pospíšila a místopředsedů TOP 09 Praha Jakuba Lepše a Michala Hrozy, nebo radního HMP Jana Chabra. 

"17. listopad je pro mne osobně nejdůležitějším státním svátkem, který v sobě spojuje boj za svobodu a demokracii a odpor proti zlu komunismu i nacismu. Naše země žije už 30 let ve svobodě a demokracii, ale nikdy od roku 1989 nebyly tyto hodnoty zpochybňovány tak výrazně jako nyní," řekl před zahájením pochodu Jiří Pospíšil.

"Je naším úkolem, abychom v pokračovali v odkazu těch, kteří se před třiceti lety nebáli postavit komunistickému režimu. Nezapomínejme proto na hrdiny a české dějiny, a ochraňujme svobodu a demokracii před každým, kdo si ji chce přivlastnit na úkor druhých," dodává radní Chabr

Oslav 30. výročí sametové revoluce se účastnil také předseda TOP 09 Praha 6 Petr Exnar, který inicioval výzvu, kterou chce motivovat lidi k angažovanosti v politice. 

"Věřím, že nejsem poslední idealista a že se najde dost lidí, kteří nám TOPku pomohou vytáhnout zpátky tam, kam patří. Winston Churchill sliboval krev, pot a slzy. Já můžu slíbit zájemcům o členství skvělý kolektiv lidí a kdokoliv, kdo bude brát politiku jako službu vlasti a lidem v ní žijících, je u nás srdečně vítám," říká Exnar.

Chcete se stát členem TOP 09? Přihlášku do TOP 09 naleznete na: https://www.top09.cz/zapojte-se/jak-se-stat-clenem.

Národní třída, 17. listopad 2019

Petr Pelc, krajský manažer TOP 09 Praha