Exnar: Člověk se nemá jen dívat, když se dějou nesprávné věci

17.7.2019

Regionální organizace TOP 09 Prahy 6 sepsala výzvu odsuzující porušování ústavního řádu Milošem Zemanem. 

Exnar: Člověk se nemá jen dívat, když se dějou nesprávné věci

Regionální organizace TOP 09 Prahy 6 sepsala výzvu odsuzující porušování ústavního řádu Milošem Zemanem. Dokument, který zároveň vyjadřuje podporu ústavní žalobě prezidenta, podepsali předsedové místních organizací dalších 4 stran, konkrétně KDU-ČSL, Pirátů, STAN a Zelených.

 

„Již od roku 2013 jsme nuceni sledovat, jak prezident Miloš Zeman opakovaně obchází Ústavu ČR. Naposledy tak učinil svým konáním ohledně výměny ministra kultury. Na to, jak nejvýše postavený ústavní činitel v této zemi cíleně znevažuje její nejdůležitější zákon, se ústavní žalobou rozhodli zareagovat senátoři. Ani my na Praze 6 nechceme postupu prezidenta pouze nečinně přihlížet,“ říká předseda regionální organizace TOP 09 Praha 6 a autor textu výzvy Petr Exnar.

 

Ze stran zastoupených v zastupitelstvu Prahy 6 prohlášení nepodpořili pouze představitelé ODS a ANO 2011.

 

„Pokud se děje něco špatně, tak se musí ozvat každý z nás. Za demokracii se musí bojovat. Nesmíme nečinně přihlížet tomu, jak někdo rozbíjí právní řád. Jsem rád, že se členové TOP 09 Praha 6 jen nedívají a spolupodíleli se na vzniku této výzvy. Musím také ocenit reakce ostatních kolegů předsedů. Tématu se věnovali poctivě všichni. Byl bych rád, kdyby se přidaly i zbylé dvě strany v zastupitelstvu,“ dodává Exnar.

Petr Pelc, krajský manažer TOP 09 Praha